Sprzątanie Świata

Za nami akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2023”.

W tym roku pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

W dniach 15, 16, 17 września przeprowadzona została, już po raz 30-ty na terenie Polski akcja „Sprzątanie Świata”. Nasza Szkoła tradycyjnie włączyła się w tę, koordynowaną przez Urząd Miasta, akcję. Działając lokalnie w myśl zasady „Posprzątam swój kawałek Polski” wyszliśmy, by pozbierać porzucone śmieci, których pomimo sprawnie działającego systemu segregacji i odbioru jest nadal bardzo dużo.

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. W akcji nie chodzi tylko o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby nie śmiecić.

W tym roku w akcji tradycyjnie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, klasy 1 tiB i 1 te, pod opieką swoich wychowawców. Z zaangażowaniem, uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki, wyruszyli w teren w poszukiwaniu porzuconych śmieci.

Sprzątanie objęło, jak co roku, ulice: Tysiąclecia, Nadatki, część Lipowej, drogę w kierunku miejscowości Stawy. Czas upłynął w miłej atmosferze. Efektem pracy było uporządkowanie terenu i zebranie 40 worków śmieci. To była doskonała okazja, by pokazać, że dbanie o środowisko to zadanie, które łączy.

Akcja została zarejestrowana w Fundacji Nasza Ziemia.

Autor: Marzena Teodorowicz