XXIX Ogólnopolskie Biegi Uliczne poświęcone pamięci Gen. Franciszka Kleeberga Kock 30.09.2023 r.

Kolejna edycja biegów ulicznych poświęconych pamięci żołnierzy gen. Franciszka Kleeberga, jak co rok, przebiegała ulicami Kocka.
Siedmioosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie im. Gen. Franciszka Kleeberga godnie reprezentowała szkołę w sportowej części obchodów związanych z uczczeniem pamięci walczących w ostatniej bitwie obronnej 1939 roku.

W deszczowej aurze, rywalizację o najwyższy stopień podium zwycięsko ukończył Kacper Mikusek - uczeń klasy 3 TK. Zaraz za jego plecami linię mety przekroczył Patryk Paćkowski – 3 TE. Patryk na ostatnich metrach wyprzedził Sebastiana Stachurskiego 2 TE.
Kolejne miejsca zajęli:
IV – Markyian Bervetskyy – 1 TL,
V – Adam Troczyński – 1 TE ,
VII Maciej Komosa – 3 TL,
VIII - Julian Pracz 2 TE.
Zdobywcy miejsc 1 – 3 otrzymali dyplomy, medale, nagrody rzeczowe. Miejsca 4 – 6 dyplomy. Tradycyjnie zwycięzca biegu otrzymał żywego karpia.
Na cmentarzu wojennym w Kocku spoczywają prochy dowódcy SGO „Polesie” Gen. Brygady Franciszka Kleeberga oraz 81 jego żołnierzy poległych 2-3 października 1939 roku. Reprezentacja biegaczy naszej szkoły oddała hołd poległym.
Zawodnikom dziękujemy za wykazanie się patriotyczną postawą i gratulujemy wyników sportowych.