Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie – znowu najlepsi)

1 marca 2024 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyły się eliminacje gminne 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową. W szczególności służy popularyzowaniu wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczniowie naszej szkoły Kamil Kuśmierek i Bartosz Traczyk okazali się najlepsi w zmaganiach konkursowych w kategorii dla szkół ponadpodstawowych. Dobrze wypełnione zadania konkursowe zostały nagrodzone przez organizatora (Urząd Miasta Dęblin) dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Kamil będzie reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy połamania pióra.

Autor: Marzena Teodorowicz